توصیه‌هایی برای کنکوری‌های عزیز

اگر به این نکات توجه کنید کنکور بسیار بهتری را پشت سر خواهید گذاکنکور 1شت:

اکنون زمان بروز قابلیت‌های شما در صحنه کنکور است. هر کاری که از دستتان برآمده تا الآن انجام داده‌اید. پس گذشته و حواشی آن را کنار بگذارید و فقط فکر خود را بر شناسایی دقیق محل برگزاری کنکورتان، به همراه داشتن لوازم ضروری همراه، بیرون آمدن به‌موقع از منزل و شرکت به‌موقع در محل برگزاری کنکور و به کار گرفتن دانش و مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید در جلسه کنکور متمرکز کنید. در همه حال بر خود مسلط باشید و آرامش خود را حفظ کنید. مراقب باشید افکار منفی و مزاحم، آرامش شما را بر هم نزند. حفظ آرامش در قبل و حین کنکور به‌خودی‌خود بخش مهمی از نتایج مطلوب را برای شما که تلاش و همت خود را تاکنون به کار بسته‌اید تضمین می‌کند.

  • در کنکور 1ساعات پایانی مانده به کنکور حتی‌المقدور از خواندن مطالب به‌ویژه مطالب جدید که تابه‌حال فرصت نکرده‌اید بخوانید و یا تست زدن پرهیز کنید. مراقب وسوسه‌های ذهنی خود باشید که شمارا گرفتار این اشتباه نکند. باید در ساعات آخر قبل از کنکور به استراحت و تغذیه و خواب خود برسید و بانشاط و شادابی و پرانرژی در جلسه کنکور حاضر شوید. استثنائاً ممکن است جزو افرادی باشید که خواندن و مرور مطالب به شما آرامش بدهد. اگر مطمئناً از این افراد خاص هستید این توصیه به کار شما نمی‌آید.

  • در هنگام پاسخ به سؤالات لزوماً از اولین سؤال و به ترتیب سؤالات اقدام به دادن پاسخ نکنید. اولویت را بر روی سوا لاتی که می‌توانید فوراً و بدون صرف وقت پاسخ دهید بگذارید. پس‌ از این گونه سوالات، به سراغ سوالاتی بروید که آن را به‌خوبی می‌شناسید اما نیاز به فکر و کار و محاسبه دارید. در پایان روی سوالاتی که نسبت به پاسخ آن‌ها تردید دارید یا پاسخ درست را در مرحله قبل نتوانسته‌اید پیدا کنید و یا چیز زیادی درباره آن سؤال در ابتدا به خاطرتان نمی‌آمده بروید. با این کارخواهید دید که با حفظ و تقویت روحیه خود، بهترین راندمان را برای پاسخ به بیشترین سوالات ممکن به دست آورده‌اید و شاید هم وقت اضافه بیاورید. در این صورت سری به سوالاتی که احساس می‌کنید بازنگری آن‌ها می‌تواند مفید باشد بزنید ولی از وسواس پرهیز کنید.

  • با توجه به ترتیب نامنظم پاسخگویی به سوالات، برای تکمیل درست خانه‌های پاسخ‌نامه دچار مشکل نشوید و اشتباهی پاسخ‌نامه را تکمیل نکنید. برای این منظور حتماً از روی شماره سوالات به پاسخ‌نامه مراجعه کنید و پاسخ درست را علامت بزنید.

  • کنکور 7

  • هر اتفاق پیش‌بینی‌نشده‌ای ممکن است در جلسه و یا حتی قبل از آن برای شما پیش بیاید. باید بر خودتان مسلط باشید و آن اتفاق را بپذیرید و سریعاً بر موضوع اصلی زندگی خود در این لحظات یعنی کنکور و پاسخ‌گویی به سوالات آن متمرکز شوید. ممکن است سوالات خیلی سخت‌تر یا مفهومی‌تر و یا حتی ساده‌تر از پیش‌بینی‌تان باشد. این‌گونه اتفاقات می‌توانند برای شما فرصتی گران‌بها باشند به‌شرط آن‌که بر خودتان به‌خوبی مسلط باشید.

  • کنکور 8

  • امیدوارم از جلسه کنکور با رضایت کامل خارج شوید. بعد از کنکور به استراحت و تفریح خود بپردازید و فکر و خیالات را دیگر به‌طور کل کنار بگذارید. موفقیت و آرامش را در همه شئونات زندگی برایتان آکنکور3رزو می‌کنم.

  • به یاد داشته باشید موفقیت در کنکور بالاترین موفقیت در زندگی نیست. اگرچه یکی از موفقیت‌های ارزشمند و گاهی سرنوشت‌ساز هست؛ اما اگر نتیجه دلخواهتان را از کنکور به دست نیاوردید به‌هیچ‌وجه نگران نشوید. فرصت‌های موفقیت و راه‌های پیشرفت همیشه در پیش روی شما باز هستند. مهم این است که هیچ‌چیز نباید شمارا در زندگی متوقف نماید. شما معمار زندگی خودتان هستید. همواره شاد و موفق باشید.

  • کنکور 3

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *