UA-78235260-1
قالب وردپرس

توصیه‌هایی برای کنکوری‌های عزیز

اگر به این نکات توجه کنید کنکور بسیار بهتری را پشت سر خواهید گذاکنکور 1شت:

اکنون زمان بروز قابلیت‌های شما در صحنه کنکور است. هر کاری که از دستتان برآمده تا الآن انجام داده‌اید. پس گذشته و حواشی آن را کنار بگذارید و فقط فکر خود را بر شناسایی دقیق محل برگزاری کنکورتان، به همراه داشتن لوازم ضروری همراه، بیرون آمدن به‌موقع از منزل و شرکت به‌موقع در محل برگزاری کنکور و به کار گرفتن دانش و مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید در جلسه کنکور متمرکز کنید. در همه حال بر خود مسلط باشید و آرامش خود را حفظ کنید. مراقب باشید افکار منفی و مزاحم، آرامش شما را بر هم نزند. حفظ آرامش در قبل و حین کنکور به‌خودی‌خود بخش مهمی از نتایج مطلوب را برای شما که تلاش و همت خود را تاکنون به کار بسته‌اید تضمین می‌کند.

 • در کنکور 1ساعات پایانی مانده به کنکور حتی‌المقدور از خواندن مطالب به‌ویژه مطالب جدید که تابه‌حال فرصت نکرده‌اید بخوانید و یا تست زدن پرهیز کنید. مراقب وسوسه‌های ذهنی خود باشید که شمارا گرفتار این اشتباه نکند. باید در ساعات آخر قبل از کنکور به استراحت و تغذیه و خواب خود برسید و بانشاط و شادابی و پرانرژی در جلسه کنکور حاضر شوید. استثنائاً ممکن است جزو افرادی باشید که خواندن و مرور مطالب به شما آرامش بدهد. اگر مطمئناً از این افراد خاص هستید این توصیه به کار شما نمی‌آید.

 • در هنگام پاسخ به سؤالات لزوماً از اولین سؤال و به ترتیب سؤالات اقدام به دادن پاسخ نکنید. اولویت را بر روی سوا لاتی که می‌توانید فوراً و بدون صرف وقت پاسخ دهید بگذارید. پس‌ از این گونه سوالات، به سراغ سوالاتی بروید که آن را به‌خوبی می‌شناسید اما نیاز به فکر و کار و محاسبه دارید. در پایان روی سوالاتی که نسبت به پاسخ آن‌ها تردید دارید یا پاسخ درست را در مرحله قبل نتوانسته‌اید پیدا کنید و یا چیز زیادی درباره آن سؤال در ابتدا به خاطرتان نمی‌آمده بروید. با این کارخواهید دید که با حفظ و تقویت روحیه خود، بهترین راندمان را برای پاسخ به بیشترین سوالات ممکن به دست آورده‌اید و شاید هم وقت اضافه بیاورید. در این صورت سری به سوالاتی که احساس می‌کنید بازنگری آن‌ها می‌تواند مفید باشد بزنید ولی از وسواس پرهیز کنید.

 • با توجه به ترتیب نامنظم پاسخگویی به سوالات، برای تکمیل درست خانه‌های پاسخ‌نامه دچار مشکل نشوید و اشتباهی پاسخ‌نامه را تکمیل نکنید. برای این منظور حتماً از روی شماره سوالات به پاسخ‌نامه مراجعه کنید و پاسخ درست را علامت بزنید.

 • کنکور 7

 • هر اتفاق پیش‌بینی‌نشده‌ای ممکن است در جلسه و یا حتی قبل از آن برای شما پیش بیاید. باید بر خودتان مسلط باشید و آن اتفاق را بپذیرید و سریعاً بر موضوع اصلی زندگی خود در این لحظات یعنی کنکور و پاسخ‌گویی به سوالات آن متمرکز شوید. ممکن است سوالات خیلی سخت‌تر یا مفهومی‌تر و یا حتی ساده‌تر از پیش‌بینی‌تان باشد. این‌گونه اتفاقات می‌توانند برای شما فرصتی گران‌بها باشند به‌شرط آن‌که بر خودتان به‌خوبی مسلط باشید.

 • کنکور 8

 • امیدوارم از جلسه کنکور با رضایت کامل خارج شوید. بعد از کنکور به استراحت و تفریح خود بپردازید و فکر و خیالات را دیگر به‌طور کل کنار بگذارید. موفقیت و آرامش را در همه شئونات زندگی برایتان آکنکور3رزو می‌کنم.

 • به یاد داشته باشید موفقیت در کنکور بالاترین موفقیت در زندگی نیست. اگرچه یکی از موفقیت‌های ارزشمند و گاهی سرنوشت‌ساز هست؛ اما اگر نتیجه دلخواهتان را از کنکور به دست نیاوردید به‌هیچ‌وجه نگران نشوید. فرصت‌های موفقیت و راه‌های پیشرفت همیشه در پیش روی شما باز هستند. مهم این است که هیچ‌چیز نباید شمارا در زندگی متوقف نماید. شما معمار زندگی خودتان هستید. همواره شاد و موفق باشید.

 • کنکور 3

1 دیدگاه

 1. Ali گفت:

  خیلی خوب و مفید بود
  ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت رايگان 30 صفحه از كتاب تفكر پازلي
با پر کردن فرم زیر، بلافاصله 30 صفحه ار كتاب به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
Your Information will never be shared with any third party.
می خواهم در دوره رایگان آموزش تفكر طراحي شركت کنم